שיקום הפה ביום אחד

במקרים רבים, האנשים שהכי צריכים את רופא השיניים, הם דווקא אלה שנמנעים מלהגיע אליו. ואז, במין כרוניקה של כישלון ידוע מראש, מצב השיניים מחמיר עד שמגיעים לשלב שבו אין ברירה והביקור אצל הרופא כבר בלתי נמנע. כשמתחילים לאבד שיניים ומתמודדים עם כאב בלתי נסבל, גם הטיפול הופך להיות מסובך יותר ולכן, גם כואב וטראומטי יותר.

בדיוק בשביל מצבים ומטופלים מהסוג הזה הומצאה שיטת שיקום הפה ביום אחד. בניגוד לשיקום מתמשך, המאלץ מטופלים לחזור שוב ושוב לרופא השיניים, בדרך זו ניתן לתת מענה למצבי שיניים חמורים מאוד ביום אחד. כל העקירות והשתלות השיניים מבוצעות בזמן קצר של כשלוש שעות מרוכזות, בהן המטופל מטושטש ולא מרגיש כלום. כך עובר המטופל מהפך דנטלי בפעם אחת ויוצא עם שיניים חדשות לגמרי.

 

איך עובדת שיטת “שיקום הפה ביום אחד”?

התהליך מתחיל בפגישת יעוץ, בה הרופא עושה צילום CT של השיניים כדי להבין לעומק את מצב הפה ולתכנן באופן מפורט את תהליך השיקום. הוא מחליט כמה שתלים צריך, היכן למקם אותם וכיצד לבצע את ההשתלה ולאחר מכן מסביר למטופל את התהליך. בסיום שלב התכנון, קובעים תאריך ליום השיקום.

שיקום הפה ביום אחד

יום ההשתלה:

ביום ההשתלה, המטופל מגיע בבוקר ומתחילים בהכנות להשתלה. האפשרות הקלה יותר להתמודדות היא לעבור את ההשתלה בסדציה, כלומר- בטשטוש. הרופא המרדים מגיע ומרדים את המטופל באופן חלקי, כך שמצד אחד הוא מגיע למצב של שינה עמוקה ולא מרגיש דבר, ומצד שני, הוא לא מורדם באופן מלא, כדי לא להעמיד אותו בסיכונים הכרוכים בכך. כשהמטופל מטושטש, קל יותר לבצע את הטיפולים הנרדשים, גם כשמדובר בעקירות או שתלים, כי המטופל רגוע ולא לגמרי מודע לתהליך.

אפשרות אחרת היא לעבור את השיקום בהרדמה מקומית בלבד, ואז המטופל מרגיש יותר כל שלב בתהליך, כיוון שהוא לגמרי ער ומודע לטיפול. בכל מקרה, כשמדובר ברופא מנוסה וצוות מקצועי, ההשתלה לא תימשך זמן רב ותתבצע במינימום כאב למטופל.

 

שיקום פה בריאותי ואסתטי:

בסוף ההשתלה מלבישים את הכתרים הזמניים על השתלים. למרות שמדובר בשיניים זמניות, רמת האסתטיקה שלהם גבוהה ומשדרגת מאוד את המראה הכללי. המטופל מתעורר עם שיניים חדשות ויפהפיות, שנראות נהדר ומאפשרות לו לחייך ולאכול בנוחות וביטחון.

כיוון שההשתלה מתבצעת ביום אחד, הטראומה לפה קטנה באופן משמעותי, ולכן גם ההתאוששות מהירה יותר. למרות זאת, יש צורך בהמתנה של מספר חודשים כדי לוודא שהשתלים נקלטים בעצם הלסת באופן מלא ובריא.

כעבור מספר חודשים, כאשר השיניים הקבועות מוכנות והשתלים נקלטו, חוזר המטופל לרופא כדי להרכיב את השיניים הקבועות למקומן ולעשות התאמות ושיופים אחרונים כך שהן ישתלבו באופן הרמוני עם מראה הפנים ויראו טבעיות ויפות ככל האפשר.

 

עליית מדרגה – שיקום הפה בפחות משלוש שעות!

עם ההתקדמות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים, שיקום הפה ביום אחד הפך להיות הליך כירורגי נפוץ מאוד ונגיש. אך הקידמה לא עוצרת לרגע ושיטות חדשות מתפתחות כל הזמן.

במרפאת מור השתלות שיניים לדוגמא, פיתח ד”ר עמי ויז’נסקי שיטה חדשנית לשיקום הפה- שיטת הנקב, שמקצרת עוד יותר את זמן ההשתלה, ומורידה אותו לפחות משלוש שעות.

מעבר לכך, יחודיות השיטה היא ברמת הפולשנות המזערית בה מתבצעת ההשתלה. בשיטות הישנות, השתלים היו מוחדרים כחלק מהליך כירורגי מסובך של חיתוך רקמת החניכיים, הדורש החלמה ארוכה ומלווה בכאבים רבים.

בשיטת הנקב השתל מוחדר באמצעות נקב קטן מאוד, שהרופא מבצע באופן ממוקד ומדויק וברדיוס המינימלי הדרוש להתקנת השתל. כך, ההשתלה נעשית בצורה עדינה ומהירה בהרבה, והפגיעה ברקמת החניכיים נחסכת. גם תקופת ההחלמה מתקצרת באופן משמעותי וברוב המקרים, כבר ביום שלמחרת, יכול המטופל לחזור לשגרת חייו באופן מלא.

השתלות שיניים עדיין נתפסות בציבור כהליך כירורגי קשה, כואב ומסובך. לכן, מטופלים רבים שחששו מהשתלת שיניים וטופלו בשיטת הנקב החדשנית, נדהמים מהקלות והמהירות של ההשתלה.