השתלת שיניים לא כירורגית – שיקום פה מלא ללא תפרים

טיפול השתלת השיניים התפתח ועבר שינויים דרמטיים לאורך השנים האחרונות – משך הטיפול התקצר משמעותית, אומצו טכנולוגיות הדמיה חדשניות ונכנסו לשימוש מגוון רחב של חידושים ברמת הכתרים, המאפשרים כיום להגיע לתוצאות אסתטיות מרשימות במיוחד.

אבל… רק דבר אחד נותר ללא שינוי

מטופל שניגש להשתיל שיניים, יודע שהוא ניצב בפני הליך כירורגי מורכב, הליך כירורגי שגורם טראומה לגוף ולעיתים גם לנפש.

אלא שכמו שההיסטוריה מלמדת אותנו בכל פעם מחדש, גם הדברים "הקבועים" נועדו בסופו של דבר להשתנות, או במילים אחרות הגיע הזמן שתכירו את השיטה לביצוע השתלת שיניים לא כירורגית.

השתלת שיניים בשיטת הנקב – מהפיכה לפנינו?

שיטת הנקב היא למעשה גישה טיפולית חדשנית שהופכת את טיפול השתלת השיניים לתהליך פשוט, מהיר, מדויק מאוד והכי חשוב – בדרך כלל לא כירורגי וכתוצאה מכך לא טראומטי עבור המטופל.

כדי להתרשם מהשיטה נבין ראשית איך עובד טיפול השתלת שיניים קונבנציונלי.

השתלת שיניים קונבנציונלית – לא אצלנו

כאשר רופא שיניים מבצע השתלה, בין אם הוא מבצע אותה בגישה שמרנית שלוקחת זמן רב יותר ובין אם הוא מבצע אותה ביום אחד, הוא תמיד יתחיל את הטיפול בחיתוך של רקמת החניכיים העוטפת את אזור ההשתלה.

הרופא עושה זאת על מנת לחשוף את עצם הלסת, העצם שמחזיקה את השיניים הטבעיות שלנו ושאליה הוא מתעתד לחבר את השתלים הדנטליים, כלומר את התבריגים שמחזיקים את מערכת השיניים החדשה.

הדבר מודגש עוד יותר כאשר יש צורך בביצוע של השלמות עצם או פרוצדורות מורכבות יותר כמו הרמת סינוס, המצריכות חשיפה של אזור נרחב יותר בחניכיים וכניסה כירורגית לרקמות נוספות באזור הלסת.

מאחר שאותה התערבות כירורגית היא למעשה "פציעה" יזומה של אזור החניכיים היא גוררת בעקבותיה עם סיום ההשתלה, תקופת החלמה מאוד לא נעימה של חודשים רבים.

במהלך התקופה הזו, המטופל עלול לסבול מכאבים, נפיחות, מיחושים ותחושות לא נעימות שיפגעו בתפקוד היומיומי שלו, יפריעו לו לאכול ולדבר ויצריכו ממנו לקחת ימי חופש מהעבודה.

השתלת שיניים לא כירורגית – שיטת הנקב שלנו

שיטת הנקב מאפשרת בפעם הראשונה לרופא השיניים לבצע השתלת שיניים מלאה, בדרך כלל – ללא כל צורך בפתיחה כירורגית של רקמת החניכיים.

איך השיטה עובדת?

השיטה מבוססת בראש ובראשונה על צילום פנורמי או CT של המטופל, היוצר הדמיה תלת מימדית של עצם הלסת.

הדמיה זו מאפשרת לרופא לזהות במדויק את האזורים שבהם עצם הלסת היא בעובי הרב ביותר ואת הזוויות שבהן השתל יצליח להתחבר באופן מיטבי אל העצם.

על פי ההדמיה הרופא בונה תוכנית טיפול חכמה שממפה באופן אופטימלי את נקודות המיקום וזווית ההברגה של כל שתל ושתל.

על פי תוכנית הטיפול מבצע הרופא נקב נקודתי קטן בחניכיים ברמת דיוק גבוהה וברדיוס המינימלי הדרוש לצורך התקנת השתל.

אל אותו הנקב מוברג שתל ייחודי, המאפשר מצד אחד חיבור חזק ויציב במיוחד אל עצם הלסת ומצד שני התאמה מבנית אופטימלית לרקמת החניכיים המקיפה אותו.

כך למעשה הופכת שיטת הנקב טיפול כירורגי מורכב עם זמן החלמה ממושך לתהליך רפואי קצר ומדויק להפליא, שדומה הרבה יותר לניקוב חור לעגיל באוזן.

השתלת שיניים לא כירורגית בשיטת הנקב – היתרונות הגדולים

שיטת הנקב מאפשרת למעשה להשיג את כל המטרות של השתלת השיניים ברמה הפרקטית והאסתטית בלי רבים מהחסמים ומהבעיות שמאפיינים טיפולי השתלות שיניים רגילים:

  • טיפול מהיר במיוחד – בזכות העובדה שבשיטה זו בדרך כלל אין צורך בחיתוך ולאחר מכן בתפירה של אזור החניכיים, משך הטיפול מתקצר משמעותית ומאפשר לבצע השתלת שיניים מלאה בשתי הלסתות תוך שעתיים עד שעתיים בלבד.
  • זמן החלמה מהיר במינימום כאבים – שיטת הנקב מתבססת על הקטנה דרמטית של הטראומה הנגרמת לרקמת החניכיים ולכן מאפשרת למטופלים לוותר על "התענוג" המפוקפק של זמן החלמה ארוך ושימוש בכמות גדולה של משככי כאבים.
    למעשה, מטופלים רבים מעידים כי כבר באותו היום של ההשתלה הם חזרו לעבודה בתפקוד מלא ולא הרגישו שום כאב.
  • עמידות גבוהה – הדיוק במיקום השתלים ובזווית שלהם מבטיח חיבור חזק ויציב של השתל אל העצם והפגיעה האפסית בחניכיים מקטינה דרמטית את החשש מהתפתחות דלקות מקומיות שעלולות להביא לדחיה של השתל ולכישלונה של ההשתלה.
  • חסכון כספי משמעותי – העמידות הגבוהה של השתלים והדיוק הגבוה של מיקומם מאפשר לרופא להתבסס על שטח עצם קטן יותר לצורך הברגת השתלים ובמקרים רבים לעקוף בזכות זה את הצורך בביצוע טיפולים יקרים וממושכים של השלמת עצם או הרמת סינוס.
  • תוצאות אסתטיות מצוינות – השמירה האופטימלית על רקמת החניכיים והדיוק בעבודה מסייעים להשיג שילוב מושלם של השיניים החדשות עם מבנה הלסת של המטופל ומשיגים תוצאות אסתטיות מרשימות.

השתלת שיניים לא כירורגית – אז מה הקאצ'?

אם יש לכם חיבה מיוחדת למשככי כאבים או שחיפשתם תירוץ טוב להיעדר מהעבודה לזמן ממושך, השתלת שיניים בשיטת הנקב היא ממש לא בשבילכם.