הלבנת שיניים – מלבנים את כל המידע החשוב

הלבנת שיניים היא אחד מטיפולי השיניים האסתטיים הפופולאריים ביותר כיום.  מדובר בטיפול אסתטי פשוט שהמטרה שלו אחת – להחזיר שיניים שצבען נפגע ונפגם בגלל אכילה, עישון או שתיית קפה, לצבע לבן ונקי, תוך זמן קצר.

אבל למה השיניים מאבדות את צבען הטבעי?

השיניים הטבעיות שלנו הן לבנות ובוהקות אבל לאורך השנים השכבה החיצונית שעל השן, הנקראת אמאייל, נוטה לספוג אליה לכלוכים וכתמים. תהליך הלבנת שיניים, נותן מענה בדיוק במצבים אלו, ובעזרת טיפול אשר אינו אורך זמן רב, ניתן להחזיר את השיניים לצבען הלבן והנקי כך, שלא תרצו להפסיק לחייך.

מה צריך לעשות לפני טיפול הלבנת שיניים?

תחילה, יש לוודא שהשניים וחלל הפה נמצאים במצב אופטימאלי להתחלת הטיפול. כחלק מכך, במידה וישנה עששת או פגיעה בשיניים ובשורשים יש לטפל בהן, כי אחרת הלבנת השיניים לא תחזיק מעמד לאורך זמן. כמו כן, מאחר וחומר ההלבנה אינו נספג דרך אבנית, לפני הטיפול, יש לעבור ניקוי אבנית אצל השיננית. לאחר שרופא השניים בדק את מצב החניכיים והשניים וקבע שניתן לבצע הלבנה, ניתן להתחיל בטיפול.

הלבנת שיניים היא טיפול פשוט ולא כואב
הלבנת שיניים היא טיפול פשוט ולא כואב

הלבנת שיניים – התהליך עצמו

חומר ההלבנה עשוי על בסיס מי חמצן. ניתן לבצע את הטיפול באופנים שונים כאשר הריכוז של מי החמצן משתנה. חומר ההלבנה מבהיר את שכבת הדנטין וכך, מוביל להבהרת צבע השניים. בתחילת הטיפול, הרופא מבצע תיעוד של הגוון הנוכחי של השיניים, לאחר מכאן, הוא מכין טבליות מיוחדות המותאמות לשניים של המטופל.

הרופא מלטש את השניים עם חומר גרגירי מיוחד המוריד את כל הכתמים הנמצאים על פני השטח. בעזרת מכשור ואמצעים מיוחדים מרחיק הרופא את הלחיים השפתיים והלשון כך, שהם לא יגעו בשניים במהלך הטיפול והשיניים יישארו יבשות לכל אורכו. המטופל נשאר עם חומר ההלבנה על שיניו, בין חצי שעה לשעה בהתאם לצורך. 

הלבנת שיניים לא מסתיימת במרפאה

כבר בסיום הטיפול, השיניים נראות חדשות לחלוטין. אבל, מומלץ להימנע למשך  24 שעות משתייה ואכילה של משקאות הפוגעים בצבע השנים כמו: עגבניות, סלק,  ממתקים, יין אדום, עישון, טבק וקפה.
ההלבנה מחזיקה בין מספר חודשים למספר שנים, אך במידה ותמנעו משתיית משקאות מתוקים, קפה וכדומה, ותקפידו על צחצוח יום יומי, ההלבנה תחזיק לזמן רב יותר.